۵
(۱)

سرمایه گذاری در ترکیه

امروزه سرمایه گذاری در ترکیه و اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری علاقه مندان زیادی را به خود اختصاص داده است. معمولا یکی از نگرانی ها در زمینه سرمایه گذاری در کشور های خارجی ، امنیت سرمایه گذاری است. علاوه بر کسب سود بسیار مهم است که سرمایه اولیه نیز حفظ شود. در این راستا ایران و ترکیه توافق نامه های دو جانبه تجاری امضا کرده اند که می تواند امنیت سرمایه گذاری شما را  تضمین و سرمایه گذاری را تسهیل کند. این توافق نامه ها در زیر ذکر شده اند.

توافق نامه پیشگیری دوگانه مالیاتی

این توافق نامه تضمین می کند که مالیات تنها در یکی از دو کشور پرداخت شود و سرمایه گذار در هر دو کشور ترکیه و ایران ملزم به پرداخت مالیات نباشد.

توافق نامه ارتقا و حفاظت از سرمایه گذاری

این توافق نامه با مشخص کردن استانداردهای تجاری، تضمین می کند که محیط مناسب اقتصادی برای سرمایه گذاران فراهم شود. این قرارداد تضمین می کند که اموال سرمایه گذار مصادره نشود.

تمامی نکات مهم در رابطه با سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه از قبیل شرایط و قوانین ، مزایای سرمایه گذاری و انواع روش‌های سرمایه گذاری توسط مشاورین ما برای شما شرح داده خواهد شد. جهت کسب اطلاعات مورد نیاز با گروه وکلای اوراسیا که متشکل از کادر مجرب وکلا و مشاورین مالی است، در ارتباط باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ تابعیت و شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری به لینک مراجعه کنید.

شرایط عمومی سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در یک کشور خارجی می تواند منافع و ریسک های خاص خودش را داشته باشد، بنابراین در زمان سرمایه گذاری باید همه جوانب مثبت و منفی در آن کشور را بررسی کرد. معمولا بیشتر ایرانیان سرمایه گذاری در کشور ترکیه را بخاطر دریافت تابعیت و پاسپورت ترکیه انجام می دهند. مقررات مربوط به اخذ شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری اخیرا تغییر پیدا کرده است. براساس قوانین گذشته سرمایه گذاران برای اخذ اقامت ترکیه باید مبلغی بین ۱ تا ۳ میلیون دلار آمریکا به روش های مختلف در ترکیه سرمایه گذاری می کردند اما در قوانین جدید در سال ۲۰۱۹ این مبلغ کاهش پیدا کرده است و در بازه ۲۵۰ هزار تا ۵۰۰ هزار دلار آمریکا می باشد. سرمایه گذاران از طریق سرمایه گذاری می توانند تابعیت ترکیه را برای خود و خانواده اخذ کنند. توصیه می شود قبل از اقدام به سرمایه گذاری تمامی موارد ذکر شده را در نظر بگیرید و با اطلاعات کافی تصمیم گیری کنید. کارشناسان خبره دفاتر حقوقی ما در ایران و استانبول آماده ارایه مشاوره به شما عزیزان هستند.

مزایای سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه می تواند برای شما و خانواده‌تان مزایایی در بر داشته باشد. از جمله این مزایا می توان موارد زیر اشاره کرد:

  • اخذ پاسپورت و تابعیت ترکیه
  • امکان سفر به ۱۴۸ کشور دنیا بدون نیاز به ویزا
  • شرط حضور در ترکیه وجود ندارد
  • پاسپورت ترکیه جزو ۳۰ پاسپورت برتر دنیاست
  • پاسپورت ترکیه ۱۰ سال اعتبار دارد و به صورت مادام العمر قابل تمدید است
  • همه اعضای خانواده از خدمات درمانی رایگان بهره مند میشوند
  • امکان حفظ تابعیت قبلی
  • خدمت سربازی برای دارندگان تابعیت از این روش اجباری نمی باشد
  • امکان تحصیلات رایگان وجود دارد
  • امکان سفر بدون ویزا به کشورهای اتحادیه اروپا و ۲۶ کشور حوزه شنگن
مزایای سرمایه گذاری در ترکیه

به این صفحه چه امتیازی می دهید؟

برای امتیاز دادن بر روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد رای دهندگان: ۱

تاکنون امتیازی ثبت نشده است! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کند.

خوشحالیم که این صفحه را مفید دانستید ...

در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

متاسفیم که این صفحه برایتان مفید نبود!

نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

به نظرتان این صفحه چه کمبودی داشت که برایتان مفید نبود؟

برای مشاوره حضوری یا تلفنی در خصوص سرمایه گذاری در کشور ترکیه از طریق سیستم وقت دهی اقدام فرمایید.