۵
(۱)

ثبت شرکت در ترکیه

هموطنان عزیز ایرانی، تجار، بازرگانان، صادرکنندگان، واردکنندگان و تولید کنندگان که با مشکلات تحریم های خارجی در ایران مواجه می باشند، میتوانند با ثبت شرکت در ترکیه از مشکلات تحریم به سادگی عبور کنند. بانکهای ترکیه بستر مناسبی جهت نقل و انتقال پول به سراسر دنیا برای شما فراهم خواهد نمود. ارایه خدمات LC و گشایش اعتبار در کمترین زمان ممکن برای شرکت شما در ترکیه امکان پذیر است. شما میتوانید به راحتی و بدون نگرانی از تحریم با سراسر جهان به تجارت آزاد بپردازید.

علاوه بر موارد بالا میتوانید از مزایای اخذ اقامت ترکیه نیز بهره مند گردید. اقامت ترکیه تا ۵ سال به صورت موقت به شما اعطا میگردد و با گذشت ۵ سال می توانید اقامت دایم کشور ترکیه را نیز دریافت نمایید. در ترکیه برعکس کشورهایی مانند امارات نیازی به گرفتن شریک و پرداخت هزینه های زیاد به افراد شهروند آن کشور برای ثبت شرکت نیست. تنها مورد الزامی اینست که شرکت حتما باید حسابدار ترک داشته باشد که آن هم میتواند متناسب با فعالیت شما پاره وقت یا تمام وقت باشد. توجه داشته باشید اگر کارمند ترک داشته باشید و از روز اول او را بیمه نمایید علاوه بر پایین تر بودن حق بیمه، روند دریافت اقامت و تمدید آن در سالهای بعدی نیز آسانتر خواهد شد.

هزینه ثبت شرکت در ترکیه و نگهداری آن بسیار پایین تر از کشور های دیگر می باشد. هزینه امرار معاش و زندگی در کشور ترکیه از کشورهای اروپایی دیگر بسیار پایین تر است. در کشور ترکیه شما مالیات شرکت را بر اساس هزینه درآمدی خود می پردازید و نیازی به پرداخت هزینه ثابت به دولت ندارید.

به خاطر داشته باشید که ثبت شرکت در ترکیه کار ساده ای نیست و نیاز به تخصص و تجربه کافی در این زمینه دارد. تجارب ما در ترکیه نشان داده انجام این کار توسط واسطه ها و دلالها علیرغم اخذ مبالغ هنگفت و همچنین عدم وجود مسئولیت قانونی در انجام کار، مشکلات فراوان و متعددی را برای صاحبان شرکتها بوجود آورده است. لذا هموطنان عزیز تحت تاثیر تبلیغات فریبنده یا قیمت های پایین بعضی از افراد یا موسسات فاقد صلاحیت قرار نگیرند.

انواع شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه کم و بیش همانند انواع آن در ایران می باشد. تفاوتی که در بحث ثبت شرکت در ایران و ترکیه وجود دارد اینست که در کشور ترکیه برای هر فعالیت اقتصادی ، تولیدی و صنفی حتما باید شرکت ثبت گردد و همه فعالیتها در قالب شرکت انجام پذیرد. در ترکیه برخلاف ایران شرکت‌های تک نفره ( فقط یک سهامدار ) هم قابل ثبت می باشد. معمولا ۹۰ درصد شرکت هایی که ایرانیان در ترکیه ثبت می کنند، شرکت های با مسئولیت محدود یا شرکتهای سهامی می باشد. برای ثبت شرکت اگر تمامی سهامداران نمی‌توانند در ترکیه حضور داشته باشند، حضور یکی از سهامداران (مدیر عامل) کافی است. در این صورت لازم است سهامدار حاضر در ترکیه وکالتنامه رسمی ثبت شرکت از دیگر سهامداران داشته باشد.

ثبت شرکت در مناطق آزاد تجاری ترکیه

ثبت شرکت در مناطق آزاد تجاری ترکیه شامل شرکت های صنعتی می شود که در آن شهرک‌ها می توانید زمین به قیمت مناسب خریداری نموده و تسهیلات مناسبی از دولت جهت ساخت سوله دریافت کنید. و برای استخدام کارمند و کارگر نیز تسهیلات ویژه دریافت خواهید کرد (خصوصا در مقوله بیمه و معافیت های مالیاتی).

ثبت شرکت در ترکیه

مدارک لازم جهت ثبت شرکت

 • اصل پاسپورت هر یک از شرکا با اعتبار حداقل شش ماه

 • چهار قطعه عکس رنگی زمینه روشن

 • چند اسم پیشنهادی برای شرکت

 • اعلام زمینه فعالیت شرکت

 • تعیین درصد سهام هر یک از شرکا در شرکت

 • تعیین مدیر شرکت

 • تعیین آدرس دفتر شرکت در ترکیه

 • دادن وکالت به شخص تعیین شده برای حضور در ترکیه در فرآیند ثبت شرکت

 • تامین حداقل سرمایه برای ثبت شرکت

  حداقل سرمایه ۱۰۰۰۰ لیر ترکیه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود و ۵۰۰۰۰ لیر برای شرکت‌های سهامی نیاز می باشد. مطابق با قانون جدید، تامین یک چهارم سرمایه اولیه شرکت الزامی است. کسانی که میخواهند در ترکیه شرکت با مسئولیت محدود ثبت کنند ۱۰۰۰۰ لیر ترکیه و برای ثبت شرکتهای سهامی خاص ۵۰۰۰۰ لیره ترکیه را می بایست قبل از انجام ثبت شرکت در حساب بانکی دولت که به این منظور افتتاح می گردد واریز نمایند. مبلغ فوق بعد از اینکه شرکت به صورت رسمی ثبت شد و در روزنامه رسمی درج گردید قابل برداشت می باشد.

مراحل ثبت شرکت

 1. ترجمه رسمی‌ پاسپورت‌ کلیه سهامداران
 2. ثبت رسمی‌ شرکت تجاری در ترکیه
 3. ثبت رسمی‌ امضا مدیرعامل
 4. تنظیم اساسنامه شرکت با توجه به اطلاعات ارایه شده از سوی کارفرما
 5. تنظیم فرم مخصوص تاسیس شرکت
 6. تنظیم فرم اتاق بازرگانی
 7. تنظیم فرم تعهد آدرس مربوط به اتاق بازرگانی
 8. تایید رسمی‌ اساسنامه
 9. مترجم (بنا به قانون ترکیه برای کسانی که به زبان ترکی وارد نیستند در تایید مدارک در دفترخانه مترجم الزامی‌است)
 10. اخذ کارت بازرگانی
 11. چاپ رسمی‌ روزنامه شرکت
 12. پرداخت هزینه باطل کردن تمبر رسمی
 13. تنظیم فرم اداره مالیات
 14. اخذ شماره مالیاتی اعضای شرکت
 15. اخذ شماره مالیاتی شرکت
 16. تاییدیه آدرس محل کار توسط مامور اداره مالیات
 17. پلمپ دفاتر حسابداری
 18. گشایش حساب بانکی شرکت
 19. معرفی مشاور مالی رسمی (طبق قانون ترکیه همه شرکت ها باید داری مشاور مالی رسمی ترک باشند)
 20. ارایه خدمات برای تنظیم اجاره نامه محل شرکت

به این صفحه چه امتیازی می دهید؟

برای امتیاز دادن بر روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد رای دهندگان: ۱

تاکنون امتیازی ثبت نشده است! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کند.

خوشحالیم که این صفحه را مفید دانستید ...

در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

متاسفیم که این صفحه برایتان مفید نبود!

نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

به نظرتان این صفحه چه کمبودی داشت که برایتان مفید نبود؟

برای مشاوره حضوری یا تلفنی در خصوص ثبت شرکت ترکیه از طریق سیستم وقت دهی وب سایت اقدام فرمایید.