۵
(۱)

تابعیت و شهروندی ترکیه ( پاسپورت ترکیه ) از طریق سرمایه گذاری

جهت اخذ تابعیت و شهروندی ترکیه برای خود و خانواده تان می توانید از طریق سرمایه گذاری اقدام کنید. خانواده شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می باشد. برای اینکه سرمایه گذاری شما منجر به تابعیت ترکیه شود باید در یکی از زمینه های اعلام شده توسط دولت ترکیه سرمایه گذاری انجام دهید و همچنین ملزم به سرمایه گذاری با حداقل مبلغ اعلام شده در هر زمینه هستید. معمولا پروسه اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه برای سرمایه گذار بین ۳ تا ۶ ماه به طول می انجامد. در سال ۲۰۱۹ با راحت تر شدن قوانین ، اخذ تابعیت ترکیه برای خانواده بعضا ظرف ۲ ماه هم به سرانجام میرسد. از آنجا که دولت ترکیه اجازه دو تابعیتی را می دهد بنابراین نیازی به سلب تابعیت فعلی خود نیز ندارید.

روش های سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ تابعیت ترکیه

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک

یکی از راه های سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ تابعیت ، خرید ملک در ترکیه می باشد. حداقل مبلغ سرمایه گذاری در خرید ملک ۲۵۰ هزار دلار آمریکا می باشد. این مبلغ سابقا یک میلیون دلار آمریکا بود که بر اساس قوانین جدید به ۲۵۰ هزار دلار آمریکا کاهش یافته است. یکی از شرایط سرمایه گذاری در این روش این است که به مدت سه سال ملک خریداری شده را نباید فروخت.

سرمایه گذاری از طریق سپرده بانکی

شما می توانید تنها با سپرده گذاری در بانک های ترکیه تابعیت این کشور را اخذ کنید وبا این روش نیاز به سرمایه گذاری در هیچ زمینه ای نمی باشد. در این روش باید حداقل مبلغ ۵۰۰ هزار دلار آمریکا در یکی از بانک های ترکیه سپرده گذاری کنید. این مبلغ سابقا ۳ میلیون دلار آمریکا بود که اخیرا به مبلغ ۵۰۰ هزار دلار آمریکا کاهش یافته است. پول شما باید حداقل به مدت سه سال در بانک باقی بماند.

سرمایه گذاری از طریق خرید سهام

از طریق سرمایه گذاری در بخش سهام نیز می توانید به تابعیت ترکیه دست یابید. در این روش باید حداقل مبلغ ۵۰۰ هزار دلار آمریکا سهام خریداری کنید. این مبلغ سابقا دو میلیون دلار آمریکا بوده که بر اساس طرح جدید ترکیه کاهش یافته است. از جمله شرایط این نوع سرمایه گذاری در ترکیه این است که باید سرمایه گذاری شما توسط وزارت صنایع و فناوری ترکیه تایید شود.

سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

تابعیت و شهروندی ترکیه را می توان از طریق خرید اوراق قرضه دولتی نیز به دست آورد. از جمله شرایط این روش سرمایه گذاری در ترکیه این است که اوراق قرضه را نباید حداقل به مدت سه سال فروخت. همچنین سرمایه گذاری شما باید توسط وزارت خزانه داری و دارایی ترکیه تایید شود. در این روش نیز میزان سرمایه گذاری ۵۰۰ هزار دلار آمریکا می باشد.

سرمایه گذاری از طریق سرمایه گذاری در شرکتهای املاک و مستغلات

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در ترکیه و اخذ تابعیت این کشور، سرمایه گذاری در شرکت های فعال در زمینه املاک و مستغلات می باشد. در این روش شما باید حداقل مبلغ ۵۰۰ هزار دلار آمریکا در یکی از این شرکت ها سرمایه گذاری کنید.

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی

پیش از این کارفرمای خارجی برای اخذ تابعیت ترکیه ملزم بود ۱۰۰ شهروند ترکیه ای را استخدام نماید. اما طبق تغییرات جدید در قوانین ترکیه در سال ۲۰۱۹ کارفرمایان با ثبت شرکت و استخدام ۵۰ شهروند ترکیه ای می توانند تابعیت ترکیه را اخذ نمایند.

به این صفحه چه امتیازی می دهید؟

برای امتیاز دادن بر روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد رای دهندگان: ۱

تاکنون امتیازی ثبت نشده است! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کند.

خوشحالیم که این صفحه را مفید دانستید ...

در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

متاسفیم که این صفحه برایتان مفید نبود!

نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

به نظرتان این صفحه چه کمبودی داشت که برایتان مفید نبود؟

برای مشاوره حضوری یا تلفنی در خصوص اخذ تابعیت و شهروندی ترکیه از طریق سیستم وقت دهی وب سایت اقدام فرمایید.