۳
(۲)

انواع اقامت در ترکیه

کسب اقامت ترکیه با توجه به هدف شما میتواند از راه های مختلفی بدست آید. در زیر انواع اقامت در ترکیه را همراه با توضیحات لازم ذکر میکنیم.

مشاوره جهت اخذ اقامت ترکیه

بعد از مطالعه انواع مختلف اقامت ترکیه که در زیر آمده است، می توانید زمانی را جهت مشاوره تلفنی ، حضوری یا واتساپی از طریق سیستم وقت‌ دهی درخواست کنید. در اسرع وقت خلاصه پرونده تان بررسی شده و تاریخ قطعی جهت مشاوره تعیین میگردد تا راهکار مناسب با توجه به شرایطتان خدمت شما ارایه گردد.

اقامت توریستی ترکیه از طریق اجاره ملک

اقامت توریستی ترکیه از طریق اجاره ملک(طبق قانون جدید، فعلا منتفی می باشد)

اقامت توریستی ترکیه راحت‌ترین و کم هزینه ترین نوع اقامت در این کشور محسوب می شود که می توان آنرا با اجاره خانه در ترکیه دریافت نمود. بطور کلی روند دریافت این اقامت خیلی سخت‌گیرانه نیست اما در عین حال پر ریسک ترین نوع اقامت است چرا که حتی با ارایه کلیه مدارک خواسته شده، ممکن است اداره مهاجرت درخواست شما را قبول نکند ( البته با دلایل منطقی ) و شما را به اصطلاح ریجکت کند. این موضوع بستگی به شرایط مختلفی از جمله تعداد درخواست اقامت توریستی در آن زمان دارد. در این نوع اقامت با اجاره ملک می توانید درخواست اقامت ۶ ماه تا ۲ ساله دهید ولی این لزوما به معنی تایید زمان درخواستی شما نیست و بنا بر صلاحدید اداره مهاجرت برای شما مدت زمان اجازه اقامت صادر می شود. ممکن است درخواست شما ۲ ساله بوده باشد ولی اجازه اقامت ۶ ماهه برای شما صادر شود.

اگر میخواهید بدانید چطور میتوان این اقامت را دریافت کرد؟ چقدر هزینه دارد؟ و یا سوالات زیادی که در رابطه با اقامت توریستی ترکیه معمولا مطرح است، با ما در تماس باشید. گروه وکلای اوراسیا با تجربه چندین ساله خود در این حوزه اطلاعات کافی و صحیح را در اختیار شما قرار خواهد داد.

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

بنا بر قانون شماره ۶۴۵۸ که در تاریخ ۱۱ / ۰۴ / ۲۰۱۳ در روزنامه های رسمی جمهوری ترکیه منتشر شده است، اتباع خارجی با خرید ملک می توانند اقامت یک ساله این کشور را گرفته و تا پنج سال این اقامت را تمدید کنند. پس از این پنج سال در صورت تمایل می توانند برای دریافت اقامت دایم اقدام نمایند.

خرید ملک در ترکیه حساسیت های خاص خود را دارد، در این سایت اطلاعات لازم و کافی برای خرید ملک را در اختیار شما قرار خواهیم داد تا بتوانید بهترین ملک را با توجه به شرایط مورد نظرتان شناسایی کنید.

این راه برای کسانی که قدرت مالی مناسبی دارند آسان ترین راه حل برای گرفتن اقامت در ترکیه می باشد. قیمت املاک مسکونی مناسب در استانبول بطور میانگین از ۲۰۰ هزار لیر به بالاست و در آنکارا و ازمیر هم تقریبا به همین صورت است اما در شهرهای دیگر قیمتها پایین تر هستند. به وسیله دریافت این اقامت ، کل اعضای یک خانواده میتوانند اجازه اقامت در ترکیه را بگیرند.

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک
اقامت ترکیه از طریق ازدواج

اقامت ترکیه از طریق ازدواج

یکی از راه های اخذ اقامت دایم در کشور ترکیه ، ازدواج است. هنگامی که شما با شخصی که ملیت ترک دارد ازدواج می کنید می توانید بعد از سپری کردن ۳ الی ۵ سال به صورت متوالی، اقامت دایم آن کشور را درخواست کنید. لازم به ذکر است در این مدت مسئولان مربوطه تحقیقات لازم را به عمل می آورند که ازدواج شخص واقعی باشد. در صورت صوری بودن ازدواج اقامت دایم به فرد تعلق نمی گیرید. در چندین سال اخیر این روش با استقبال زیادی روبه رو شده است زیرا اتباع خارجی از طریق ازدواج با تبعه ترک می توانند طی مدت سه سال با توجه به شروط تعیین شده تابعیت ترکیه را بگیرند.

اقامت دانشجویی و تحصیلی ترکیه

برای گرفتن این نوع اقامت بهتر است ابتدا در آزمون تومر شرکت کرده و مدرک تومر را بگیرید. شما میتوانید شخصا با ثبت نام و شرکت در کلاسهای تومر در ترکیه اقدام به درخواست اجازه اقامت کوتاه مدت کنید البته اخذ پذیرش از موسسات آموزشی و پذیرفته شدن در دانشگاههای ترکیه ، پیشاپیش ملاک اخذ اقامت دانشجویی ترکیه خواهد بود.

اقامت دانشجویی و تحصیلی ترکیه
اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری ( ثبت شرکت )

اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری ( ثبت شرکت )

اقامت از طریق سرمایه گذاری به این صورت خواهد بود که شما با ثبت شرکت و فعالیت در ترکیه می توانید به مدت پنج سال مجوز اقامت موقت ترکیه را اخذ نمایید که به صورت سالانه تمدید خواهد شد و پس از ۵ سال به اقامت دایم  تبدیل می گردد . در نظر داشته باشید فعال بودن شرکت در مدت ۵ سال برای کسب اقامت الزامی می باشد.

اقامت ترکیه از طریق استخدام ( اقامت کاری ترکیه )

شرط لازم و کافی برای اینکه شما بتوانید اقامت ترکیه را از طریق کار بدست آورید این است که یک شرکت ترکیه ای شما را به عنوان پرسنل پذیرفته و استخدام کند. برای کسب این نوع اقامت می بایست از تخصص ویژه ای برخوردار باشید و در زمان درخواست شرکت ترکیه ای برای همکاری با شما، طبق آمار وزارت کار و رفاه ترکیه ، نباید شخصی که پاسپورت ترکیه را دارد با تخصص شما بیکار باشد. با ملاحظه نکته فوق و وضعیت کار در ترکیه و در نظر گرفتن شرایط خاص ایرانیان می توان اینطور نتیجه گرفت که در حال حاضر شانس یافتن کار در کشور ترکیه برای ایرانیان بسیار کم است.

اقامت ترکیه از طریق استخدام ( اقامت کاری ترکیه )

به این صفحه چه امتیازی می دهید؟

برای امتیاز دادن بر روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیازات ۳ / ۵. تعداد رای دهندگان: ۲

تاکنون امتیازی ثبت نشده است! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کند.

خوشحالیم که این صفحه را مفید دانستید ...

در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

متاسفیم که این صفحه برایتان مفید نبود!

نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

به نظرتان این صفحه چه کمبودی داشت که برایتان مفید نبود؟

برای مشاوره حضوری یا تلفنی در خصوص اخد اقامت ترکیه از طریق سیستم وقت دهی وب سایت اقدام فرمایید.